GTX-4500-Y474
DigiKey Part Number
399-GTX-4500-Y474-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTX-4500-Y474
Description
LINE FILTER 500VAC 50A CHASS MNT
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 50 A 500V 50Hz Two Stage Screw Clamp
Category
Current
50 A
Frequency - Operating
50Hz
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Voltage - Rated AC
500V