GTX-41000-Y685
DigiKey Part Number
399-GTX-41000-Y685-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GTX-41000-Y685
Description
LN FILTER 500VAC 100A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 100 A 500V 50Hz Two Stage Screw Clamp
Category
Current
100 A
Manufacturer
KEMET
Frequency - Operating
50Hz
Series
Applications
General Purpose
Packaging
Box
Approval Agency
cUL, TUV, UL
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Filter Type
Three Phase (Wye)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Screw Clamp
Voltage - Rated AC
500V