FPL240/60/12-BH1T
DigiKey Part Number
399-FPL240/60/12-BH1T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FPL240/60/12-BH1T
Description
FERRITE PLATE 240.00MM X 60.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ferrite Plate 9.449" L x 2.362" W (240.00mm x 60.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FPL240/60/12-BH1T Models
Category
Filter Type
Ferrite Plate
Manufacturer
KEMET
Size / Dimension
9.449" L x 2.362" W (240.00mm x 60.00mm)
Series
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)