F881BT393M300Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.039 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881BT393M300Z
DigiKey Part Number
399-F881BT393M300Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881BT393M300Z
Detailed Description
EDA/CAD Models
F881BT393M300Z Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)