F881BG223M300R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
TDK
TDK
0.022 µF Film Capacitor 300V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F881BG223M300R
DigiKey Part Number
399-F881BG223M300RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F881BG223M300R
Detailed Description
EDA/CAD Models
F881BG223M300R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
300V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)