F872BB682K480R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6800 pF Film Capacitor 480V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
F872BB682K480R
DigiKey Part Number
399-F872BB682K480RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F872BB682K480R
Description
CAP FILM POLYPROP RAD X1
Detailed Description
EDA/CAD Models
F872BB682K480R Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
480V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)