F861AO224J310A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F861AO224J310A is not available
F861AO224J310A
DigiKey Part Number
399-F861AO224J310A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861AO224J310A
Description
.220UF 310V
Detailed Description
0.22 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.276" W (13.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.669" (17.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V