Image for F462BY124R1L2A is not available
F462BY124R1L2A
DigiKey Part Number
399-F462BY124R1L2A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F462BY124R1L2A
Description
CAP
Detailed Description
0.12 µF Film Capacitor 400V 1250V (1.25kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.709" L x 0.433" W (18.00mm x 11.00mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Voltage Rating - AC
400V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
1250V (1.25kV)