F461BK104M630A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.1 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461BK104M630A
DigiKey Part Number
399-F461BK104M630A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461BK104M630A
Description
.100UF 630V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.295" W (18.00mm x 7.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
630V