F461AK333M630A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461AK333M630A
DigiKey Part Number
399-F461AK333M630A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461AK333M630A
Description
.033UF 630V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
630V