EDH476M050A9HAA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CORNELL DUBILIER KNOWLES
In Stock: 19,530
Datasheet
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 1,375
Datasheet
Würth Elektronik
Chinsan (Elite)
In Stock: 7
Chemi-Con
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 890
Surge
In Stock: 705
Surge
47 µF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C