CKC33C224KCGACAUTO | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CKC33C224KCGACAUTO |
Description | CAP CER 0.22UF 500V C0G/NP0 3640 |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CKC33C224KCGACAUTO Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Low ESL, High Voltage, High Temperature |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 3640 (9110 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.106" (2.70mm) |