CDR31BX103AKUS7956 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 8,365
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 17,905
Datasheet
In Stock: 841
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor BX 0805 (2012 Metric)
CDR31BX103AKUS7956
DigiKey Part Number
1001-2337-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BX103AKUS7956
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 0805
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CDR31BX103AKUS7956 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)