CDR04BP152BJUS
DigiKey Part Number
CDR04BP152BJUS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR04BP152BJUS
Description
CAP CER 1500PF 100V BP 1812
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CDR04BP152BJUS Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Packaging
Bulk
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.180" L x 0.125" W (4.57mm x 3.18mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.080" (2.03mm)