CBR08C680J1GAC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 61
Murata Electronics
Murata Electronics
68 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
CBR08C680J1GAC
DigiKey Part Number
CBR08C680J1GAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR08C680J1GAC
Description
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CBR08C680J1GAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)