CA064X223K1RACAUTO
DigiKey Part Number
399-12385-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12385-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12385-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064X223K1RACAUTO
Description
CAP ARRAY 0.022UF 100V X7R 0612
Customer Reference
Detailed Description
0.022µF Isolated Capacitor 4 Array 100 V X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CA064X223K1RACAUTO Models
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
X7R
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Capacitance
0.022µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
100 V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)