CA064C101K3GACAUTO
DigiKey Part Number
399-CA064C101K3GACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-CA064C101K3GACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-CA064C101K3GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CA064C101K3GACAUTO
Description
CER CAP
Customer Reference
Detailed Description
100pF Isolated Capacitor 4 Array 25 V C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Manufacturer
KEMET
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Obsolete
Capacitance
100pF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Dielectric Material
Ceramic
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)