C941U102KUYDCAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C941U102KUYDCAWL35
DigiKey Part Number
C941U102KUYDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C941U102KUYDCAWL35
Description
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C941U102KUYDCAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)