C931U101JYSDCAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
100 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C931U101JYSDCAWL40
DigiKey Part Number
C931U101JYSDCAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C931U101JYSDCAWL40
Description
CAP CER 100PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C931U101JYSDCAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)