C927U821KZYDBAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
820 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C927U821KZYDBAWL40
DigiKey Part Number
399-C927U821KZYDBAWL40-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U821KZYDBAWL40
Detailed Description
EDA/CAD Models
C927U821KZYDBAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)