C927U222MYWDAA7317
DigiKey Part Number
399-C927U222MYWDAA7317CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C927U222MYWDAA7317TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C927U222MYWDAA7317
Description
CAP CER 2200PF 400VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±20% 400VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
EDA/CAD Models
C927U222MYWDAA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)