C925U102KYYDAAWL45 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C925U102KYYDAAWL45
DigiKey Part Number
399-C925U102KYYDAAWL45-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C925U102KYYDAAWL45
Detailed Description
EDA/CAD Models
C925U102KYYDAAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)