C921U820JYSDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
82 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U820JYSDBAWL35
DigiKey Part Number
C921U820JYSDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U820JYSDBAWL35
Description
CAP CER 82PF 400VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U820JYSDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)