C921U152MZWDBA7317 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Datasheet
Similar
Datasheet
Similar
In Stock: 300
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
1500 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C900 C21U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C921U152MZWDBA7317
DigiKey Part Number
399-9499-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U152MZWDBA7317
Description
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U152MZWDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y2
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.433" Dia (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)