C921U102MWWDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1000 pF ±20% 760V Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc
C921U102MWWDBAWL35
DigiKey Part Number
399-C921U102MWWDBAWL35-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C921U102MWWDBAWL35
Description
CAP CER DISC SAFETY
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C921U102MWWDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
X1, Y1
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.354" Dia (9.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)