C917U560JYSDAAWL30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
56 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C917U560JYSDAAWL30
DigiKey Part Number
399-C917U560JYSDAAWL30-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C917U560JYSDAAWL30
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C917U560JYSDAAWL30 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)