C915U750JYSDBAWL45 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
75 pF ±5% 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C915U750JYSDBAWL45
DigiKey Part Number
399-C915U750JYSDBAWL45-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C915U750JYSDBAWL45
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C915U750JYSDBAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)