C907U510JZSDCAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
51 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U510JZSDCAWL40
DigiKey Part Number
C907U510JZSDCAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U510JZSDCAWL40
Description
CAP CER 51PF 440VAC SL RADIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U510JZSDCAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)