C907U471KZYDAAWL40 is Obsolete and no longer manufactured.
Datasheet
470 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U471KZYDAAWL40
DigiKey Part Number
C907U471KZYDAAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U471KZYDAAWL40
Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U471KZYDAAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)