C907U222MZVDCAWL40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Similar
In Stock: 1
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
WEC
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
2200 pF ±20% 440VAC Ceramic Capacitor Y5V (F) Radial, Disc
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C907U222MZVDCAWL40
DigiKey Part Number
C907U222MZVDCAWL40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U222MZVDCAWL40
Description
CAP CER 2200PF 440VAC Y5V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U222MZVDCAWL40 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)