C907U221KYYDCAWL45 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
220 pF ±10% 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C907U221KYYDCAWL45
DigiKey Part Number
399-C907U221KYYDCAWL45-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C907U221KYYDCAWL45
Description
CAP CER DISC SAFETY
Detailed Description
EDA/CAD Models
C907U221KYYDCAWL45 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.472" (12.00mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)