C901U510JZSDCAWL35
DigiKey Part Number
C901U510JZSDCAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U510JZSDCAWL35
Description
CAP CER 51PF 440VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
51 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
EDA/CAD Models
C901U510JZSDCAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)