C901U510JZSDBA7317 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
WEC
51 pF ±5% 440VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U510JZSDBA7317
DigiKey Part Number
C901U510JZSDBA7317-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U510JZSDBA7317
Description
CAP CER 51PF 440VAC SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U510JZSDBA7317 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)