C901U471KZYDBAWL35 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
Parametric Equivalent
Datasheet
Similar
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
WEC
470 pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc
C901U
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C901U471KZYDBAWL35
DigiKey Part Number
C901U471KZYDBAWL35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C901U471KZYDBAWL35
Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C901U471KZYDBAWL35 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)