C333C223GAG5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
0.022 µF ±2% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C333C223GAG5TA7301
DigiKey Part Number
C333C223GAG5TA7301-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C333C223GAG5TA7301
Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C333C223GAG5TA7301 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.400" (10.16mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C