C330C273J2G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 210
Datasheet
In Stock: 0
Parametric Equivalent
0.027 µF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C330C273J2G5TA
DigiKey Part Number
C330C273J2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C273J2G5TA
Description
CAP CER RAD 27NF 200V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C330C273J2G5TA Models
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C