C330C103K2G5TA
DigiKey Part Number
399-C330C103K2G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C330C103K2G5TA
Description
CAP CER 10000PF 200V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C330C103K2G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.360" (9.14mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C