C323C102KAG5TA
DigiKey Part Number
C323C102KAG5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C102KAG5TA
Description
CAP CER RAD 1NF 250V C0G 10%
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C323C102KAG5TA Models
Category
Features
Low ESL
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C