C322C681J1G5TA
DigiKey Part Number
399-4376-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C681J1G5TA
Description
CAP CER 680PF 100V NP0 RADIAL
Detailed Description
680 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C322C681J1G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C