C322C473F5G5TA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
0.047 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C322C473F5G5TA
DigiKey Part Number
C322C473F5G5TA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C473F5G5TA
Description
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
C322C473F5G5TA Models
Category
Features
Low ESL
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±1%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C