C322C222JCG5TA
DigiKey Part Number
399-13536-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C322C222JCG5TA
Description
CAP CER 2200PF 500V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C322C222JCG5TA Models
Category
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.260" (6.60mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C