C320C104J1R5TA7301
DigiKey Part Number
399-C320C104J1R5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C320C104J1R5TA7301CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C320C104J1R5TA7301
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C320C104J1R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.36mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)