C317C390J2G5TA7301
DigiKey Part Number
399-10032-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10032-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C390J2G5TA7301
Description
CAP CER 39PF 200V C0G/NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
39 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
EDA/CAD Models
C317C390J2G5TA7301 Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C