C317C270J5G5TA7301 is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1,139
Datasheet
Upgrade
Direct
TDK
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
In Stock: 724
Murata Electronics
In Stock: 3
27 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C317C270J5G5TA7301
DigiKey Part Number
399-8918-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C270J5G5TA7301
Description
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C317C270J5G5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)