C317C270G1G5TA7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
27 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
C317C270G1G5TA7301
DigiKey Part Number
399-C317C270G1G5TA7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C270G1G5TA7301
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C317C270G1G5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)