C317C103M1U5TA
DigiKey Part Number
399-4207-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C317C103M1U5TA
Description
CAP CER 10000PF 100V Z5U RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor Z5U Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C317C103M1U5TA Models
Operating Temperature
10°C ~ 85°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)