C315C333K5R5HA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1,692
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
C315C333K5R5HA
DigiKey Part Number
399-C315C333K5R5HA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C333K5R5HA
Description
CAP CER RAD MONO
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C315C333K5R5HA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)