C315C103K1R5TA7301
DigiKey Part Number
399-9857-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-9857-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C315C103K1R5TA7301
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C315C103K1R5TA7301 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.183" (4.66mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)