C2220C226K3RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 3,454
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 13,567
Datasheet
22 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
C2220C226K3RALTU
DigiKey Part Number
399-C2220C226K3RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2220C226K3RALTU
Description
CAP CER 2220
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C2220C226K3RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.100" (2.55mm)