C1825X103KDGACTU
DigiKey Part Number
399-C1825X103KDGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1825X103KDGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1825X103KDGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825X103KDGACTU
Description
CAP CER 10000PF 1000V C0G 1825
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825X103KDGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)